Sveučilište u Splitu podržava UN-ove ciljeve održivog razvoja

About us

Sveučilište u Splitu, u okviru svoje razvojne strategije, odlučilo je dislocirati neke od svojih studijskih programa, uključujući studij Hotelijerstvo i gastronomija koji je smješten u Makarskoj. Odluka da se za sjedište ovog studija odabere Makarska proizašla je iz više logičnih razloga. Prvenstveno, zahvaljujući tome što je Makarska, zajedno s okolicom, jedno od najrazvijenijih turističkih područja u zemlji. Ova lokacija obiluje hotelima visoke kategorije i bogatom turističkom ponudom koja privlači posjetitelje iz cijelog svijeta, čime se studentima pruža izuzetna prilika za učenje i rad u vrhunskom turističkom okruženju s visokim standardima. Makarska, grad iznimne ljepote, nudi studentima i brojne druge sadržaje koji obogaćuju studentski život.

Svečano obilježavanje početka nove akademske godine 2019/2020 i otvaranje preddiplomskog sveučilišnog studija Hotelijerstvo i gastronomija održano je u hotelu Park u Makarskoj, u utorak, 1. listopada, s početkom u 10 sati. Svečanosti je prisustvovala prva generacija studenata navedenog studija. Pozdravne govore održali su rektor Sveučilišta u Splitu, prof. dr. sc. Dragan Ljutić, župan Splitsko-dalmatinske županije, Blaženko Boban, i gradonačelnik Grada Makarske, Jure Brkan. Do završetka obnove zgrade Franjevačkog samostana, koja je svečano otvorena 4. veljače 2023. godine, nastava se odvijala u makarskim hotelima. Ova značajna prekretnica dodatno je obogatila infrastrukturu i resurse dostupne studentima i nastavnom osoblju.